שאלות נפוצות

מה צריך לעשות בשביל לקבל את מאגר המשרות?

קודם כל צריך להירשם לאתר. בתום ההרשמה תקבלו למייל קישור לאישור ההרשמה. לאחר מכן תוכלו לצפות בכל המשרות במאגר בלחיצה על "רשימת המשרות" בתפריט הראשי. כמו כן תוכלו להוריד את כל המשרות למחשב בצורה של קובץ אקסל בלחיצה על "הורדה" בתפריט הראשי. אנו נמשיך לשלוח לכם קישור למאגר עדכני מדי שבוע.

נרשמתי לאתר אבל עדיין לא קיבלתי מייל אישור. מה לעשות?

לאחר שנרשמים לאתר אנו שולחים לכם מייל לאישור באופן מיידי. יחד עם זאת לעיתים המייל עלול להתעכב בדרך ולכן מומלץ לחכות כמה דקות. כמו כן, כדאי לבדוק את תיבת הספאם ואת תיבת ה-Promotions (למשתמשי gmail שביננו) – אולי במקרה המייל נחת שם. אם לא קיבלתם את המייל לאחר שעה אנא פנו אלינו ונאשר אתכם באופן ידני.

אני לא מבין מה שלחתם! אפשר לקבל הסבר על הקובץ?

הקובץ מכיל את מאגר המשרות הפתוחות נכון לתאריך המשלוח. בכל שורה בקובץ מופיעה משרה אחת. הסבר מפורט על העמודות מופיע בגליון "הסבר" בקובץ.

ראיתי משרה מעניינת אבל חסרים לי פרטים חשובים. מה עושים?

קודם כל, מומלץ לקרוא את תיאור המשרה באתר האינטרנט של החברה המפרסמת. כל המידע החסר אמור להופיע שם. ניתן להגיע לדף המשרה ע"י לחיצה על עמודת "תפקיד" בקובץ. במידה ומצאתם חוסר התאמה בין נתונים המופיעים בקובץ לאתר אנא עדכנו אותנו ונתקן את המאגר בהתאם.

איך שולחים קו"ח?

במידה ומצאת משרה שמוצאת חן בעיניך במאגר, אתה מוזמן לפנות לחברה המפרסמת ולהציע את שירותיך. תפקידנו באתר JobList.co.il הוא להביא לידיעתך את המשרה ואת אמצעי הקשר עם החברה המעסיקה. במידה והחברה פירסמה כתובת אימייל להגשת קורות חיים, אנו נפרסם את הכתובת לצד המשרה (תחת עמודת "שלח קו"ח"). אחרת, נספק קישור לדף המשרה באינטרנט. לרוב ניתן להגיש קו"ח דרך דף זה.

אין לי תוכנת אקסל. איך קוראים את הדו"ח?

על מנת לפתוח את הקובץ נדרשת תוכנת אקסל או תוכנה אחרת היודעת לפתוח קבצי אקסל. ניתן להוריד תוכנה כזו בחינם בקישור הזה. לצערנו, בשלב זה איננו תומכים במערכות אחרות.

קובץ האקסל מכיל משרות מאד ישנות. אתם בטוחים שהן רלוונטיות?

לעיתים חברות מפרסמות "משרות כלליות", גנריות, בשביל למשוך מועמדים. משרות אלו יופיעו בלוח זמן רב, כי הן תמיד רלוונטיות, ובעצם אין משמעות לתאריך הפרסום שלהן. כלומר, משרה שפורסמה לפני זמן רב ועדיין מופיעה בלוח, רוב הסיכויים שהיא "משרה גנרית" בחברה בלי תקן ספציפי. תזכרו את זה כשמגישים מועמדות למשרה ישנה…

האומנם השירות ניתן בחינם?

אתר זה נמצא בתקופת הרצה ואנו עדיין בונים את מאגר המשרות. במהלך תקופה זו כל המידע מפורסם בחינם. יחד עם זאת, הקמת ותחזוקת המערכת עולה כסף ולכן בעתיד נגבה תשלום בעבור השירות. מתוך כבוד והערכה ללקוחותינו הראשונים, המשתמשים הקבועים של האתר ואלו שיסייעו לנו בטיוב הנתונים והמערכת יזכו להטבות שיפורסמו בהמשך.

פניתי לחברה בנוגע למשרה מסוימת, אבל כתוב באתר שהמשרה כבר לא רוולנטית…

ראשית אנא בדוק שאתה משתמש במאגר משרות עדכני. תאריך עדכון המאגר מופיע בקובץ האקסל בכותרת הגיליון הראשון, בצד ימין למטה. פרט לכך, יש לזכור כי המאגר מתעדכן מדי שבוע ולכן תיתכן אפשרות שהמשרה אוישה בימים האחרונים ועדיין לא הוסרה מהמאגר. במידה ונתקלתם בכזו משרה, אנא שלחו לנו את הפרטים ונדאג לעדכן את המאגר בהקדם.

מצאתי טעות!

המערכת שלנו אוספת נתונים באופן אוטומטי מאתרי האינטרנט של החברות המעסיקות. מכיוון שאתרי אינטרנט הם דינמיים ונתונים לשינויים תכופים, ייתכנו טעויות מדי פעם ואותן אנו מנסים למנוע ככל האפשר. במידה ומצאתם במאגר פרט מידע שגוי כלשהו, אנא שלחו לנו הודעה ונשמח לתקן את הדרוש תיקון.

האם האתר יכול לעבוד במובייל?

לצערנו בשלב זה האתר אינו נתמך במכשירי מובייל. בגרסה הבאה של האתר אנו מקווים לשפר את העניין.

אפשר להוסיף משרות של חברה X?

אנו עושים מאמץ מתמיד להרחיב את המאגר כך שיכלול את כלל חברות ההייטק בישראל.
על מנת להגדיל את נפח המאגר במהירות האפשרית ניתן עדיפות לחברות עם היצע משרות גדול. מצד שני אנו נותנים עדיפות גם לבקשות של קהל המשתמשים. במידה ואתה מבקש להוסיף חברה מסוימת למאגר אנא שלח לנו את הפרטים ונעשה מאמץ לשלב אותה בהקדם האפשרי. אם אתה מעסיק אנא קרא את ההנחיות כאן.
הערה חשובה: בשלב זה אין לנו כוונה לכלול חברות שאינן בסקטור ההייטק.

אני מעסיק. אפשר לפרסם אצלכם משרות?

בטח! אנא קרא את ההנחיות ונשמח לחזור אליך עם הפרטים. לתשומת ליבך, על פי מדיניות האתר איננו מפרסמים משרות בעילום שם או ללא פרטים ברורים לגבי מקום ההעסקה.

איך עוצרים את הדיוור השבועי?

ניתן לעצור את הדיוור בשתי דרכים:
1) להתחבר לאתר, לבחור "החשבון שלי" בצד שמאל למעלה, ולבטל את אפשרות "קבל משרות למייל".
2) ללחוץ על הקישור לביטול המנוי שמופיע בתחתית המייל עם הדיוור השבועי.
על מנת להחזיר את המנוי לפעולה, יש לחזור על פעולה #1 בשנית, ולסמן מחדש את אפשרות "קבל משרות למייל".

התחלתי לעבוד! תודה לכם JobList…

מעולה! אנו שמחים בשמחתך ומאחלים לך הצלחה בעבודה החדשה. נודה לך אם תשלח לנו משוב קצר על השימוש באתר ואולי אפילו המלצה שנוכל לפרסם. וכמובן, תמיד נשמח לעמוד לשירותך בעתיד :)